Říjen 2008

Noc vlčice

16. října 2008 v 18:21
Třetí kniha trilogie Moira.


Je Samildanachem. Posledním dítětem Saimanu. Tou, jež by měla pomoci Gaelii vstoupit do nové éry. Protože Gaelia umírá. Všude na ostrově válka rozsévá nenávist. Dokonce už se zabíjejí i vlci! Zatímco síla magie pomalu dohasíná, oheň nenávisti, živený fanatismem duchovních a žízní po moci, běsní dál.
Ano, Gaelia umírá a čas nečeká. Je třeba zachránit silvy, najít bílou vlčici, po jejíž kůži prahnou lidé, pochopit smysl Moiry a třech proroctví a především, především: připravit svět zítřka.
Protože ve stínu, a ona to ví, na ni číhá Maolmordha. Nositel Plamene temnot. Tentokrát už mu musí čelit. Sama.
Jedna válka, dvě bytosti, tři proroctví. Je možné vše obětovat ve jménu svobody?Válka vlků

16. října 2008 v 18:20
Druhá kniha trilogie Moira.


Za zády Imaly, bílé vlčice, se smečka pomalu rozrůstá a zanedlouho vystoupí ze stínu, aby bojovala za vítězství, vítězství té, jež mluví jejich jazykem: Aley!
Ne, Alea už není malou holčičkou. Když konečně přijala tajemnou moc, kterou zdědila, rozhodla se jít vstříc svému osudu. Doprovázena novými přáteli, ochraňována vlky, vydá se na cestu za poznáním vlastní minulosti a odhalením budoucnosti! Ale nepřátelé jsou jí vždy nablízku. Fanatičtí duchovní, političtí patolízalové a blázniví čarodějové jsou připraveni na vše, jen aby Aleu dostali. Tak začíná válka...


Něco trošku o něm

16. října 2008 v 15:15
Henri Loevenbruck (1972, Paříž) je francouzský autor fantasy. Spolu s přítelem založil tento novinář, hudebník a spisovatel Science Fiction Magazine. Po třech letech práce na postu šéfredaktora časopisu se začal soustředit spíše na psaní románů a filmových scénářů. Přiznává svou náklonnost k investigativním thrillerům a žánru fantasy.


Je autorem celé řady knih, v češtině vyšly 2 fantasy trilogie Moira a Gallica.


Dílo


Trilogie Moira má tři části:


Trilogie Gallica volně navazuje na svět Moiry, skládá se taktéž ze tří románů:


Doporučuji si těch to 6 knížek přečíst (určitě je najdete v knihovnách)


ZDROJ:
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Henri_Loevenbruck

Vlčice a dívka

16. října 2008 v 15:13
To to je kniha z triologie MOIRA-první díl
Hlavní postavy:

Alea : mladá dívka s velkou mocí
Imala : bílá vlčice, která má duši její zemřelí matky
Mjolln : Alein nejstarší přítel. Je to trpaslík.
Faith : bardka, kterou Alea poznala už v Saratee, a která se jí později rozhodla chránit (pak byla zabita)
Galiad : (potom taky zemře)Otec Erwana. Taky to je magistel (ochránce) druida Phelima.
Erwan : magistel druida Finghtina a Aleina láska
Phelim : druid, který později zemře a Alea potom zjistí že to byl její otec
Finghtin : Mladý druid a nejlepší přítel Erwana


Povídání:

Kniha se odehrává ve vymyšlené zemi Galie. Vlčice a dívka je prvním dílem ze tří. V Galii lidé věří na osud, ale nazývají ho Moira. Hlavní hrdinka knihy Alea je sirotek a na začátku pobývá v malém mestěčku Saratea, kde není příliš oblíbená. Příběh začíná, když Allea sedí na pláži a pláče, aniž by sama věděla proč. Aby se uklidnila, začne hrabat v písku a nalezne mrtvolu - nebo alespoň její ruku a na ruce veliký prsten. Alea si pomyslí, že by za něj mohla dostat dosti peněz. A tak beží do městečka, kde vše hlásí strážníkovi, celou dobu má na sobě prsten, ale nikdo jí nevěří. Jeden z občanů se na ni dokonce oboří. Alea vykřikne: "Buď zticha!" a občana srazí k zemi neviditelná ruka. Alea utíká pryč. Ale cestou kdovíkam potká psance (psanci byli vězni, nemohli nic a tak byli jako psi ve smečkách a útočili na lidi), ví až příliš dobře, že se jim sama neubrání. Ovšem pomoc je nablízku - neznámý trpaslík jmenující se Mjjoll. Oba dva se poté vydávají do Providence, hlavního města Galie. V té samé době se na druhé straně země odehrává osud bílé včice, Imaly. Imala je březí a tak už jen polehává v jeskyni její smečky. Po pár dnech porodí pět zdravých vlčat. Avšak vedoucí samice porodí také. Imala se stará o svá vlčátka, ale strádá, nemůže si sama dojít pro potravu. A tak jednoho dne přece jen musí na lov. Ovšem když se vrátí, čtyři vlčata už jsou mrtvá, a tak s pátým odchází. Po pár dnech i páté vlče zahyne. Alea mezitím spolu s trpaslíkem jde dál a potká druida Phelima. Ten Aleae ten den zachrání život. Napadli je Gorgůni (tvorové kteří bojovali na špatné straně). A tak se Alea rozhodne jít s Phelinem to kláštera Druidů. Ale poté z něho utíká, protože se dozví, že je Samalitán (samalitán je mocnější nežli druid). Utíká, i když se v klášteru zamilovala. Ovšem Phelin ji najde, a přidá se na její stranu. Alea už zná své poslání: zachránit Galii. A tak se Alea vydává za bajnýmimi Silvi. A není na to sama, jdou s ní druid Phelin a trpaslík. Alea po dlouhém pátrání nachází Silvi. Ty jí řeknou, že je spásou i zkázou světa. Řekli jí, že Galii přivede do nového věku, ale předtím ji zničí. Také jí ukážou Strom života. A řeknou, že to, co viděla, jednou pochopí. A tím končí první díl trilogie Moira.


Všem doporučuji!!!
PS:moc se omlouvám že jsem nenapsala vlastní povídání,ale líp bych to sama nenapsala.


ZDROJ:(povídání)
          http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/henri-loevenbruck/vlcice-a-divka-moira.html
Tady to máte ještě zkrácený:


Kdysi dávno, v bájné zemi jménem Gaelie, zmítané boji o moc, intrikami a náboženskými válkami, zasáhl osud - Moira - do životů dvou bytostí, dosud vzdálených, a přece v mnohém podobných.
Dívka Alea, opuštěná a vysmívaná, získá od umírajícího muže prsten a s ním i neobyčejnou moc. Bezděky se stává hlavní hrdinkou napínavého příběhu a záhy pozná, že o prsten i o její život usilují jak závistiví druidové, tak i Vojáci plamene, náboženští fanatikové, pro které se stala nebezpečnou. Alea se proto dává na útěk, jejích pronásledovatelů však stále přibývá. Musí se vyrovnat se vším, co jí Moira postaví do cesty: s láskou, nenávistí i smrtí.
Souběžně s jejím se odvíjí osud osamělé vlčice Imaly, zavržené vlastní smečkou. Jejich cesty se přibližují...


ZDROJ:
http://www.daemon.cz/kniha/401/-vlcice-a-divka.htm